To nie jest kolejny tekst o pożytecznym wpływie ruchu...

Marysia Wadoń
19-01-2021

3 min

Tak naprawdę, to chyba wszystko już było. Tekstów zachęcających do ćwiczenia, takich, które wymieniają korzyści z aktywnego trybu życia, są tony. I nie mam serca pisać kolejnego. Bo jaki jest sens w siedzeniu i czytaniu o plusach ćwiczeń i o przewadze ruchu nad biernym stylem życia, skoro to znów jest SIEDZENIE? No, ale skoro siedzisz (Siedzisz? Leżysz?) i czytasz tekst, który jednak się pojawił... to zróbmy coś z tym:)

Oddychaj normalnie przez cały czas, a ilość powtórzeń zależy od Ciebie. Zrób, ile chcesz. Bez zmiany pozycji podnieś ręce nad głową, wyciągnij prawą rękę, potem lewą. Spleć palce i odwróć ręce stroną dłoniową od siebie i wyciągnij obie jak najdalej.

Jeśli siedzisz – opuść ręce i strząśnij, żeby rozluźnić. Podnieś jeszcze raz do góry i wyciągnij prawą rękę w górę, siadając na prawym pośladku, podnosząc lewy. I tak samo zrób na drugą stronę. Wyciągnij lewą rękę, siadając na lewym pośladku, podnieś prawy.

Jeśli leżysz – rozciągnij się. Wydłuż całą prawą stronę ciała. Rękę wyciągnij daleko za głowę, nogę daleko w dół. I zmień stronę. Wyciągnij lewą rękę w górę, za głowę, lewą nogę w dół. A potem zrób to na skos. Wyciągnij raz prawą rękę i lewą nogę, raz lewą rękę i prawą nogę. Kilka razy, na spkojnie, oddychając w swoim tempie.

Niezależnie czy siedzisz, czy leżysz, spleć ręce za głową. Spróbuj przybliżyć prawy łokieć do prawego biodra (bez rozplatania rąk), potem lewy łokieć do lewego biodra.

Mam nadzieję, że oddychasz cały czas:)

Jeśli potrzebujesz – rozluźnij ręce. Spleć je jeszcze raz za głową. Bez wykonywania ruchu, dociśnij lekko głowę do rąk, utrzymaj napięcie przez 3 spokojne oddechy i rozluźnij. Powtórz tyle razy, ile masz ochotę.

Ustaw ręce w wygodnej pozycji. Zaciskaj i rozluźniaj pięści. Prostuj mocno i rozluźniaj palce rąk. Spróbuj kilka razy rozszerzyć, odciągnąć od sobie palce nóg. Zrób obszerne krążenia nadgarstkami i stopami. Wszystko jedno w jakim tempie, w którą stronę i czy będzie równo. Możesz to wszystko, oczywiście, zmieniać.

Weź głęboki wdech, zrób spokojny, długi wydech. Jeśli Twoje ciało i głowa są gotowe, aby wejść na matę – zapraszamy. :)